شنبه تا چهارشنبه ۸ الی ۱۹
پنجشنبه 8 الی 13

 چراغ هشدار گیربکس اتوماتیک/سیستم انتقال قدرت اتوماتیک به چه معناست؟

چراغ هشدار گیربکس اتوماتیک/سیستم انتقال قدرت اتوماتیک به چه معناست؟

سیستم‌های مدرن انتقال قدرت اتوماتیک پر از سنسور هستند تا کامپیوتر بتواند به راحتی و با دقت مواردی مانند دمای مایع ، سطح مایعات و فشار کلی درون سیستم انتقال را تحت نظر داشته باشد .

تعویض سیستم‌های انتقال قدرت اتوماتیک بسیار گران است بنابراین ارزش آن را دارد که از آن بخوبی نگهداری شود .

منظور از چراغ سیستم انتقال قدرت اتوماتیک چیست؟

اگر رایانه از سنسورها نشانه‌های غیر عادی را تشخیص دهد ، کدی ذخیره می‌شود و چراغ نشانگر سیستم انتقال اتوماتیک روشن می‌شود تا مشکلات احتمالی را به راننده هشدار دهد .

چراغ هشدار گیربکس اتوماتیک/سیستم انتقال قدرت اتوماتیک

سنسورهایی که درست عمل نمی‌کنند نیز با اعلام نادرست نشانه ها باعث روشن شدن نور می‌شوند ، بنابراین همیشه حسگرها را مجددا آزمایش کنید . یکی از رایج ترین موضوعاتی که باعث روشن شدن این چراغ نشانگر می‌شود این است که دمای مایع انتقال دهنده از حد نرمال بالاتر است .

هنگامی که چراغ سیستم انتقال اتوماتیک روشن است چه باید کرد؟

اگر این چراغ روشن شود ، باید در اسرع وقت بررسی شود . همانطور که قبلاً ذکر شد ، تعویض سیستم انتقال اتوماتیک بسیار گران است و اگر سریع اقدام کنید و تعمیرات لازم را انجام دهید، گاهی اوقات می‌توان آن‌ها را نجات داد. برای کمک به تعیین علت مشکل ، نیاز است که رایانه ماشین را برای یافتن هرگونه کدی اسکن کنید. در صورتی که سیستم انتقال میلۀ اندازه گیری دارد ، می‌توانید میزان مایع و وضعیت سیستم انتقال را بررسی کنید ، اما این همیشه علت اصلی مشکل را نشان نمی‌دهد.

آیا رانندگی با چراغ روشن سیستم انتقال اتوماتیک ایمن است ؟

در حالی که ممکن است اتومبیل هنگام روشن بودن چراغ به شکل متفاوتی رانندگی نکند، شما باید قبل از بروز خسارت بیش از حد، در اسرع وقت آن را بررسی کنید. رانندگی با چراغ روشن این نشانگر به مدت طولانی ممکن است باعث سایش زیادی در سیستم انتقال قدرت شود و از طول عمر آن بطور قابل توجهی بکاهد. بعضی از وسایل نقلیه ممکن است وارد حالتی به نام ” واماندگی در اثر نقص فنی ” بروند . حالت واماندگی برای کاهش فشار در انتقال قدرت ، حداکثر سرعت خودرو را محدود می‌کند .
اگر چراغ سیستم انتقال قدرت اتوماتیک شما روشن می ماند ، تکنسین‌های مجاز موشیخ همیشه در دسترس هستند تا در شناسایی هر گونه مشکل به شما کمک کنند .

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم