از: شنبه تا جمعه 8:30 - 20:00
  • تماس با ما

    09121214276

  • ارسال ایمیل

    info@moushikh.com

  • تماس با ما
 چراغ هشدار گیربکس اتوماتیک/سیستم انتقال قدرت اتوماتیک به چه معناست؟

چراغ هشدار گیربکس اتوماتیک/سیستم انتقال قدرت اتوماتیک به چه معناست؟

سیستم های مدرن انتقال قدرت اتوماتیک پر از سنسور هستند تا کامپیوتر بتواند به راحتی و با دقت مواردی مانند دمای مایع ، سطح مایعات و فشار کلی درون سیستم انتقال را تحت نظر داشته باشد .

تعویض سیستم های انتقال قدرت اتوماتیک بسیار گران است بنابراین ارزش آن را دارد که از آن بخوبی نگهداری شود .

منظور از چراغ سیستم انتقال قدرت اتوماتیک چیست؟

اگر رایانه از سنسورها نشانه های غیر عادی را تشخیص دهد ، کدی ذخیره می شود و چراغ نشانگر سیستم انتقال اتوماتیک روشن می شود تا مشکلات احتمالی را به راننده هشدار دهد .

چراغ هشدار گیربکس اتوماتیک/سیستم انتقال قدرت اتوماتیک

سنسورهایی که درست عمل نمی کنند نیز با اعلام نادرست نشانه ها باعث روشن شدن نور می شوند ، بنابراین همیشه حسگرها را مجددا آزمایش کنید . یکی از رایج ترین موضوعاتی که باعث روشن شدن این چراغ نشانگر می شود این است که دمای مایع انتقال دهنده از حد نرمال بالاتر است .

هنگامی که چراغ سیستم انتقال اتوماتیک روشن است چه باید کرد؟

اگر این چراغ روشن شود ، باید در اسرع وقت بررسی شود . همانطور که قبلاً ذکر شد ، تعویض سیستم انتقال اتوماتیک بسیار گران است و اگر سریع اقدام کنید و تعمیرات لازم را انجام دهید، گاهی اوقات می توان آنها را نجات داد. برای کمک به تعیین علت مشکل ، نیاز است که رایانه ماشین را برای یافتن هرگونه کدی اسکن کنید. در صورتی که سیستم انتقال میلۀ اندازه گیری دارد ، می توانید میزان مایع و وضعیت سیستم انتقال را بررسی کنید ، اما این همیشه شما را به علت مشکل راهنمایی نمی کند .

آیا رانندگی با چراغ روشن سیستم انتقال اتوماتیک ایمن است ؟

در حالی که ممکن است اتومبیل هنگام روشن بودن چراغ به شکل متفاوتی رانندگی نکند ، شما باید قبل از بروز خسارت بیش از حد ، در اسرع وقت آن را بررسی کنید . رانندگی با چراغ روشن این نشانگر به مدت طولانی ممکن است باعث سایش زیادی در سیستم انتقال قدرت شود و از طول عمر آن بطور قابل توجهی بکاهد . بعضی از وسایل نقلیه ممکن است وارد حالتی به نام ” واماندگی در اثر نقص فنی ” بروند . حالت واماندگی برای کاهش فشار در انتقال قدرت ، حداکثر سرعت خودرو را محدود می کند .
اگر چراغ سیستم انتقال قدرت اتوماتیک شما روشن می ماند ، تکنسین های مجاز موشیخ همیشه در دسترس هستند تا در شناسایی هر گونه مشکل به شما کمک کنند .

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی واتس اپ
پشتیبانی واتس اپ در خدمت شماست
سلام
به وبسایت تعمیرگاه تخصصی گیربکس موشیخ خوش آمدید.
از طریق واتس اپ پاسخگوی سئوالات شما هستیم.